
Погодьтесь, що краще виконувати елементарні правила, які легко стають способом життя та потужною профілактикою, ніж витрачати час, зусилля та гроші на медичне лікування, не завжди ефективне та безпечне. Повертаємо здоровий сон: аюрведичні рекомендації
- Перед сном мийте ступні прохолодною водою і натирайте їх олійкою – це природній заспокійливий засіб. Той, хто кожного дня масажую ступні розігрітою кунжутною олією, ніколи не буде хворіти, бо таким чином відновлює свою імунну систему.
- Перед сном знаходьте декілька хвилин для дихальних вправ та медитацій.
- Аюрведа рекомендує спати на боці.
- Сон на лівому боці полегшує травлення та надає людині енергії, а на правому – дає можливість як слід відпочити. Це пов’язано з тим, що коли людина спить на лівому боці, то переважно працює права ніздря, що дає тілу позитивну енергію та сприяє травленню і зігріванню. Якщо в кімнаті холодно, варто прилягти на лівий бік, і тоді тіло підтримуватиме природнє тепло.
- Спати на спині Аюрведа не рекомендує, оскільки сон на спині шкідливий для мозку. Особливо погано це для людей Вата-типу, тому що в такому випадку починають працювати обидві ніздрі та порушується баланс у тілі (збуджується Вата-доша).
- Найгірше спати на животі, бо це повністю порушує дихання.
- Недосипаючи або зовсім не лягаючи спати, Ви завдаєте значної шкоди здоров’ю. Це виснажує організм та послаблює процеси травлення.
- Намагайтесь рано вставати і рано лягати. При правильному режимі сну поліпшується здоров’я, зростає життєва сила.
В 4espot ви можете купити готовий комплект постільної білизни будь-якого кольору, або замовити свій індивідуальний розмір в розділі ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ
- Особливо шкідливо для організму спати під час заходу Сонця. Споживання їжі в цей час доби так само порушує травлення тому дуже небажане.
- Сон у денний час спричиняє хвороби дихальної системи, важкість в голові та деякі інші порушення. Денний сон можливий для здорових людей, які втомились від важкої фізичної праці, а також для хворих, що страждають від сильного болю чи нудоти або хвороб дихальної системи. Короткочасний денний сон також дозволений хворим із гастрологічними порушеннями, а також тим, хто дотримується посту і тому відчуває бажання подрімати. Людям, які проживають у дуже жаркому кліматі корисно трохи поспати вдень у період найбільш нестерпної спеки, відпочивати при цьому варто тільки у прохолодному затінку.
- Незважаючи на наведені рекомендації, стародавні тексти про йогу зовсім забороняють спати вдень, крім випадків хвороби.
- Тим, хто вкладається спати на повний шлунок, не варто розраховувати на відпочинок уві сні. Бо їжа не зможе повністю перетравитись, що також збільшить кількість токсинів у тілі.
- Повітря в кімнаті, де ви спите, має бути свіжим. Шкідливо спати у задушливій, погано провітреній кімнаті.
- Постіль дуже впливає на якість сну. Вона має бути пошита з натуральної тканини (бавовни, льону)
- Якщо людина вимушено (не за звичкою) не спала вночі, вона має проспати половину необхідного часу зранку без приймання їжі.
- Тим, хто страждає від безсоння чи недосипання рекомендовано пити тепле молоко з дрібкою мускатного горіха та декількома прожилками шафрану, робити масаж тіла з олією, приймати ванни, плекати почуття спокою та приємні. Це допоможе налагодити сон.